ISHA 2012

Horobek Fčele v razburljivem finalu osvojile končno drugo mesto v tretji avstrijski ligi

V soboto, 28.7.2012, so Horobek Fčele odigrale zaključni del končnice v Stegersbachu. Najprej so se v polfinalu pomerili z ekipo Pinkafeld Pirates in jo gladko premagali z rezultatom 13 : 1. V tem obračunu se je zelo izkazal Gregor Ferenčak, ki je do 21. minute vrata dobesedno zaklenil. V nadaljevanju jih je v finalu čakala ekipa EC Naughty Dogs Hartberg, ki je odlično odigrala polfinalno tekmo. Na tej tekmi je v vratih zaradi zdravstvenih težav Gregorja Ferenčaka odlično nadomestil Matej Balažic. Menjava v vratih pa je imela zelo močan vpliv na pomanjkanje igralca v obrambnih vrstah, kjer ima Balažic ključno vlogo. Tako je v prvih 4 minutah avstrijska ekipa povedla s tremi goli, vendar so Fčele kljub temu odločno nadaljevale obračun. Ob koncu prvega polčasa so znižale rezultat na 3 : 2. V drugem polčasu so se Fčele »dvignile« in povedle s 3 : 4. Sledila je zelo izenačena in razburljiva tekma. Ob koncu rednega dela tekme je bil rezultat izenačen na 7. Sledil je 5-minutni podaljšek, ki ga je boljše začela avstrijska ekipa. Na začetku je češki igralec Petr Watzke neustavljivo dvakrat zatresel mrežo Fčel. Fčelam je uspelo znižati rezultat, kar pa ni bilo dovolj za končno zmago. Horobek Fčele so tako po borbeni tekmi izgubile z 11 : 8 in zasedle končno drugo mesto.

Zadetke v finalnem obračunu so prispevali Tadej Smolar (5), Jernej Činč (2) in Niko Matko (1).

Horobek Fčele se lahko pohvalijo tudi s tem, da imajo v svoji vrsti najboljšega strelca tretje avstrijske lige. Z odlično igro na vseh tekmah si je ta laskav pokal prislužil Jernej Činč. Sam vrh najboljših strelcev tega tekmovanja zasedata še David Matko in Tadej Smolar. Pohvala pa velja seveda še vsem preostalim igralcem in zvestim navijačem, ki so prav tako zaslužni za izjemen uspeh pomurske ekipe.